Υποψήφιοι Δημοτικοί και Κοινοτικοί Σύμβουλοι

«ΠΡΟΟΔΕΥΤΙΚΗ ΣΥΜΜΑΧΙΑ ΕΡΜΙΟΝΙΔΑΣ»

ΛΑΜΠΡΟΥ ΑΝΑΣΤΑΣΙΟΣ του Γεωργίου
(Υποψήφιος Δήμαρχος)

 

Εκλογική Περιφέρεια Ερμιόνης

1. Βλάσση – Κορδώνη Ελένη του Δέδε – Ιδιωτικη Υπάλληλος

2. Δημαράκη Αναστασία του Ευαγγέλου – Αρχιτέκων Μηχανικός

3. Δημητρακοπούλου Αναστασία του Παναγιώτη – καθηγήτρια μουσικής

4. Κρητικός Ανδρέας του Λαζάρου – Καθηγητής μαθηματικών, φροντιστής, δημοτικός σύμβουλος Ερμιόνης 2006-2010

5. Κρητσωτάκης Ιωάννης του Γεωργίου – Δάσκαλος – Πρόεδρος του Δ.Σ. Ν.Π.Δ.Δ. του Αθλητικού Κέντρου Ερμιόνης «Γ & Ε ΜΠΟΥΡΝΑΚΗ» 2003-2011 – Δημοτικός Σύμβουλος Δήμου Ερμιόνης 2007-2010 – Πρόεδρος Δημοτικού Συμβουλίου Δήμου Ερμιόνης 2009-2010 – Πρόεδρος Δημοτικής Κοινότητας Ερμιόνης 2011-2014

6. Οικονόμου-Σκούρτη Μαρία του Εμμανουήλ – Αρχιτέκνων Μηχανικός

7. Παλούκας Ανάργυρος του Ευθυμίου – ποιητής, συγγραφέας

8. Στάγια Μαρίνα του Θεοδώρου – Ιδιωτική Υπάλληλος

9. Στάικος Παναγιώτης του Ευαγγέλου – Ελεύθερος Επαγγελματίας

10. Σχοινάς Δημήτριος του Ιωάννη –οικοδόμος

11. Τζανή Σταματίνα του Αθανασίου – ιδιωτική υπάλληλος

12. Χρυσανθοπούλου Αικατερίνη του Πλάτωνος – ξενοδοχοϋπάλληλος

 

Εκλογική Περιφέρεια Κρανιδίου

1. Αγρίμης Παναγιώτης του Βασιλείου – Επιχειρηματίας, Πρόεδρος του Α.Ο. Κορωνίς Κοιλάδας

2. Αντίκας Ανδριανός του Αγγέλου – Αντιπλοίαρχος Εμπορικού Ναυτικού

3. Αντωνίου Εμμανουήλ του Σταύρου – Σκηνοθέτης, ηθοποιός

4. Αντωνόπουλος Αντώνιος του Αθανασίου – Διδάκτωρ μηχανικός , Δημοτικός Σύμβουλος Κρανιδίου 1999-2006

5. Ασημακοπούλου-Μαθιουδάκη Χρυσοβαλάντω του Γεωργίου – Αγρότισσα, οικιακά

6. Βάθης Νικόλαος του Ευστρατίου – Ελαιοχρωματιστής

7. Βλαχογιάννη Μαρία του Ανδρέα – Οικιακά

8. Γαλάτη-Μαναριώτη Αικατερίνη του Παναγιώτη – Πτυχιούχος Διοίκησης Επιχειρήσεων, Ζωγράφος

9. Γκιώνης Ιωάννης του Αδριανού – Δικηγόρος δικηγορικού συλλόγου Ναυπλίου

10. Δορμπάρης Παναγιώτης του Γεωργίου – Σιδηρουργός

11. Ευαγγέλου Ελένη του Γεωργίου – Αρχιτέκτων εσωτερικού χώρου , πτυχιούχος Κοινωνικής Θεολογίας Πανεπιστημίου Αθηνών

12. Ηλιού Ευαγγελία του Νικολάου – Καθηγήτρια Αγγλικής Φιλολογίας

13. Καπόγιαννης Κωνσταντίνος του Παναγιώτη (Κόντος) – Πολιτικός Μηχανικός ΤΕ (Πολιτικών έργων υποδομής)

14. Καραΐσκος Χρήστος του Ιωάννη – Δικηγόρος

15. Κονδύλης Παναγιώτης του Σωτηρίου (Καπετάνιος) – Συνταξιούχος πλοίαρχος εμπορικού ναυτικού

16. Κορδώνη Ειρήνη του Κωνσταντίνου –Δικαστικός Υπάλληλος

17. Μίζης Δημήτριος του Παναγιώτη – Υπάλληλος ΔΕΗ Δημοτικός Σύμβουλος Κρανιδίου περιόδου 2003-2010, Αντιδήμαρχος Δήμου Κρανιδίου 2005-2006

18. Μονά-Κολυμπάδη Δήμητρα (Άμυ) του Κυριάκου – τυποποίηση και εμπορία παραδοσιακών προϊόντων, πτυχιούχος πληροφορικής, Πρόεδρος Δημοτικής Κοινότητας Κρανιδίου 2011-2014

19. Μπίας Σάββας του Εμμανουήλ- Σύμβουλος Επιχειρήσεων, Ασφαλιστής

20. Μπουρίκας Γεώργιος του Ιωάννη – Δικαστικός επιμελητής, Αντιπρόεδρος του συλλόγου δικαστικών επιμελητών Εφετείων Νυαπλίου-Καλαμάτας

21. Παριανός Πέτρος του Ιωάννη – Τοπογράφος μηχανικός ΤΕ Δημοτικός Σύμβουλος 1987-1990 και 1999-2002 Δημοτικός Σύμβουλος Ερμιονίδας 2013-2014

22. Πατεράκη-Μπινιάρη Βασιλική του Γεωργίου – Αγρότισσα, κτηνοτρόφος

23. Σκλαβούνου Μαρία του Παναγιώτη – καθηγήτρια φιλόλογος

24. Σοφικίτης Παντελής του Χρήστου – Οικοδόμος Σωματείου Οικοδόμων Ερμιονίδας

25. Σπάρου Γαρυφαλλιά του Νικολάου – Τουριστικός πράκτορας ιδιωτική υπάλληλος

26. Σχοινά Ιωάννα του Αναργύρου – Ιατρός, Δ/ντρια ΕΣΥ (Πυρηνικής Ιατρικης)

27. Τουτουντζή-Καμπούρη Δήμητρα (Μιμίκα) του Δημητρίου – Συνταξιούχος δημόσιος υπάλληλος, Δημοτική Σύμβουλος Ερμιονιδας 2011-2014.

28. Τσατσαρός Παναγιώτης του Χαραλάμπους – Ελαιοχρωματιστής

29. Φασιλής Νικόλαος του Ιωάννη – Ιδιωτικός Υπάλληλος πρόεδρος της Τ.Κ. Κοιλάδας

30. Φωστίνης Εμμανουήλ του Μιχαήλ – καθηγητής μαθηματικών

 

Δημοτική Κοινότητα Ερμιόνης

1. Κυρίτσης Αντώνιος του Δημητρίου – ιδιωτικός υπάλληλος, οδηγός

2. Λαμπράκη-Αντωνιάδου Μαρία συζ. Κωνσταντίνου – Συνταξιούχος υπομηχανικός

3. Μεσινέζη-Παπανδριανού Άννα του Νικολάου – οικιακά αγρότισσα

4. Μοσχόβη-Μορόγλου Μαρία του Ευστρατίου – συνταξιούχος πολεμικού ναυτικού

5. Μπάζος Παναγιώτης του Αναστασίου – Δημοτικός Σύμβουλος Δήμου Κρανιδίου 2007-2010, Δημοτικός Σύμβουλος Δήμου Ερμιονίδας 2011-2014, πρόεδρος του Δ.Σ. του Ν.Π.Δ.Δ. Αθλητικού Κέντρου Ερμιόνης «Γ&Ε ΜΠΟΥΡΝΑΚΗ»

6. Σκούρτης Δημήτριος του Πέτρου – Ιδιωτικός Υπάλληλος, λογιστής, μέλος του Δ.Σ.της Κοινωφελής Επιχείρησης Αθλητισμού και Περιβάλλοντος του Δήμου Ερμιονίδας

 

Δημοτική Κοινότητα Κρανιδίου

1. Γαλιάτσου-Αθανασούλα Αποστολία του Τριαντάφυλλου – Πτυχιούχος καθηγήτρια γαλλικών, Ιδιωτική Υπάλληλος

2. Ζέρβας Ιωάννης του Παναγιώτη –Συνταξιούχος Υπάλληλος ΔΕΗ

3. Κανελλακοπούλου-Κότση Αικατερίνη-Φρατζέσκα του Γεωργίου- Συνταξιούχος Τραπεζικός Υπάλληλος

4. Κουλούρης Σπυρίδων του Δημητρίου – Συνταξιούχος Ναυτικός

5. Λεμπέσης Παναγιώτης του Σωτηρίου – Επιχειρηματίας

6. Μαχαίρας Παναγιώτης του Δημητρίου – Υπάλληλος ΟΤΕ

 

Δημοτική Κοινότητα Πόρτο-χελίου                                                                                   

1. Γρηγοριάδου Ουρανία του Ηλία – Συγγραφέας μέλος της εταιρίας Ελλήνων Λογοτεχνών.

2. Μπελέσης Αθανάσιος του Αλεξίου – Ιδιωτικός Υπάλληλος

3. Παπαστεργίου Ιωάννης του Ευαγγέλου – Εργολάβος Οικοδομών
4. Πηρούνη Μαριάνθη του Στέφανου – Ξενοδοχοϋπάλληλος

5. Σοφικίτης Κωνσταντίνος του Παναγιώτη – Αγρότης

6. Amstutz Brian του John – Συνταξιούχος, πολίτης Ε.Ε.
Τοπική Κοινότητα Διδύμων

1.Βόγκλης Γεώργιος του Σταματίου – Αγρότης, κτηνοτρόφος

2. Θηβαίου-Γκιούσου Παρασκευή (Βιβή) του Ιωάννη – αγρότισσα

3. Σαράντος Άγγελος του Κωνσταντίνου- Επίτιμος προϊστάμενος ‘Α/θμιας Εκπαίδευσης, πρώην σχολικός σύμβουλος

4. Τσέλος Κυριάκος του Κωνσταντίνου – αγρότης μελισσουργός
Τοπική Κοινότητα Ηλιοκάστρου

1. Δραπανιώτης Ανάργυρος του Ευαγγέλου – χειριστής οδηγός

2. Μούγιος Αντώνιος του Αναργύρου- πρόεδρος Τ.Κ. Ηλιοκάστρου

3. Τζανή-Καλλή Θεοδότη του Αναργύρου – ξενοδοχοϋπάλληλος

 

Τοπική Κοινότητα Θερμησίας

1. Αθανασάκος Χρήστος του Ιωάννη – Αυτοκινητιστής

2. Πετρέλλης Ευστράτιος του Στυλιανού – Εργολάβος οικοδομών

 

Τοπική Κοινότητα Κοιλάδας

1. Αγγουράκη Δέσποινα του Νικολάου – οικιακά

2. Στάπα- Μαστροκόλια Αιακτερίνη του Ευαγγέλου – ιδιωτική υπάλληλος

3. Φλωρής Γεώργιος του Βασιλείου – Ναυτικός

4. Φλωρής Γεώργιος του Ιωάννη (Μαρικάκης) – Μηχανικός οδηγός

 

Τοπική Κοινότητα Φούρνων

1. Ηλίας Νικόλαος του Δημητρίου – Συνταξιούχος ναυτικός

2. Παπαγεωργίου Παρασκευή του Βασιλείου – οικιακά

3. Παπαντωνίου Αντώνιος του Γεωργίου – Δικηγόρος

 

«Ο Δήμος Ερμιονίδας είναι υπόθεση όλων μας»

Για την

ΠΡΟΟΔΕΥΤΙΚΗ ΣΥΜΜΑΧΙΑ Ε Ρ Μ Ι Ο Ν Ι Δ ΑΣ

Ο υποψήφιος Δήμαρχος

ΤΑΣΟΣ ΛΑΜΠΡΟΥ

 

«PROGRESSIVE ALLIANCE OF ERMIONIDA»

 

LABROU ANASTASIOS (TASOS) son of George

NOMINEE MAYOR

 

ELECTORAL REGION OF ERMIONI

1.VLASSI – KORDONI Eleni (Helen) daughter of Dede
Private employee.
2.DIMARAKI Anastasia (Nastasia) daughter of Evaghelos.
Architect-Engineer.
3.DIMITRAKOPOULOU Anastasia daughter of Panaghiotis.
Music Professor.
4.KRITIKOS Andreas (Andrew) son of Lazaros.
Professor of Mathematics, Tutor, Municipal Councilor of Ermioni period 2006-2010.
5.KRITSOTAKIS Ioannis (John) son of George.
Teacher, Chairman of the Board of the Legal Entity of Public Law of the Athletic Center of Ermioni named « GEORGE AND EVANGHELIA BOURNAKI» 2003-2011, Municipal Councilor of the Municipality of Ermioni period 2007-2010, President of the Municipal Council of the Municipality of Ermioni period 2009-2010, President of the Municipal Community of Ermioni period 2011-2014.
6.IKONOMOU – SKOURTI Maria (Mary) daughter of Emmanuel.
Architect-Engineer.
7.PALOUKAS Anarghiros son of Efthimios.
Poet, Author.
8.STAYIA Marina daughter of Theodoros.
PrivateEmployee.
9.STAIKOS Panayiotis son of Evanghelos.
Freelance

10.SCHINAS Dimitrios (Jim) son of Ioannis.
Builder
11.TZANI Stamatina daughter of Athanasios.
Private Employee.
12.CHRISANTHOPOULOU Ekaterini (Catherine) daughter of Platon.
HotelClerk.

ELECTORAL REGION OF KRANIDI
1.AGRIMIS Panayiotis son of Vasilios.
Entrepreneur. Chairman of the Athletic Club named «KORONIS of Kilada.
2.ANTIKAS Andrianos son of Aghelos.
Merchant Navy Commander.
3.ANTONIOU Emmanuel son of Stavros.
Film Director, Actor.
4.ANTONOPOULOS Antonios (Antony) son of Athanasios.
PhD Engineer, Municipal Councilor of the Municipality of Kranidi 1999-2006.
5.ASIMAKOPOULOU – MATHIOUDAKI Chrisovalado daughter of George.
Farmwoman, Housewife.
6.VATHIS Nikolaos son of Efstratios.
Housepainter.
7.VLACHOYIANNI Maria (Mary) daughter of Andrea.
Housewife.
8.GHALATI – MANARIOTI Ekaterini (Catherine) daughter of Panayiotis. Graduate of Business Administration, Painter.
9.GHIONIS Ioannis (John) son of Adrianos.
Lawyer, Member of the Bar of Nafplio.
10.DORBARIS Panayiotis son of George.
Blacksmith.
11.EVAGHELOU Eleni (Helen) daughter of George.
Interior Architect, Graduate in Social Theology University of Athens.
12.ILIOU Evaghelia daughter of Nikolaos.
Professor of English Literature.
13.KAPOYIANNIS Konstantinos (Kontos) son of Panayioti.
Civil Engineer, Civil infrastructure projects.
14.KARAISKOS Christos son of John.
Lawyer.
15.KONDILIS Panayiotis (Captain) son of Sotirios.
Retired Merchant Navy Captain.
16.KORDONI Irini (Irene) daughter of Konstantinos.
Court Officer.
17.MIZIS Dimitrios (Jim) son of Panayiotis.
Electricity Company (DEH) Clerk, Municipal Councilor of the Municipality of Kranidi period 2003-2010, Deputy Mayor of the Municipality of Kranidi period 2005-2006.
18.ΜONA – KOLIBADI Dimitra (Ami) daughter of Kiriakos.
Packaging and marketing of traditional products, Graduate in Informatics (IT), President of the Municipal Community of Kranidi period 2011-2014.
19.BIAS Savvas son of Emmanuel.
MSc. Business Consultant, Insurer.
20.BOURIKAS Yiorgos (George) son of John.
Bailiff, Vice President of the Association of Bailiffs Courts of Appeal of Nauplio – Kalamata.
21.PARIANOS Petros (Peter) son of Ioannis.
Surveyor –Engineer, Municipal Councilor of the Municipality of Kranidi period 1987-1990 and 1999-2002, Municipal Councilor of the Municipality of Ermionida period 2013-2014.
22.PATERAKI – BINIARI Vasiliki daughter of George.
Farmwoman, Breeder.
23.SKLAVOUNOU Maria (Mary) daughter of Panayioti.
Professor of Philology.
24.SOFIKITIS Pantelis son of Christos.
Builder, Member of the Association of Builders of Ermionida.
25.SPAROU Garifallia daughter of Nikolaos.
Tour operator, private employee.
26.SCHINA Ioanna (Jane or Yianna) daughter of Anarghiros.
Doctor, Director in the National Health System (Nuclear Medicine).
27.TOUTOUNTZI – KABOURI Dimitra (Mimika) daughter of Dimitrios.
Retired civil employee (IKA), Municipal Councilor of the Municipality of Ermionida period 2011-2014.
28.ΤSATSAROS Panayiotis son of Charalabos.
Housepainter.
29.FASILIS Nikolaos (Nick) son of Ioannis.
Private Employee, President of the Local Council of Kilada.
30.FOSTINIS Emmanuel, son of Michail.
Professor of Mathematics.

MUNICIPAL COMMUNITY OF ERMIONI

1.KIRITSIS Antonios son of Dimitrios.
Public employee, Bus Driver.
2.LABRAKI – ANTONIADOU Maria (Mary) wife of Konstantinos.
Retired sub-engineer.
3.MESINEZI – PAPANDRIANOU Anna (Anne) daughter of Nicholaos.
Housewife, Farmwoman.
4.MOSCHOVI – MOROGLOU Maria (Mary) daughter of Efstratios.
Retired of Military Navy.
5.BAZOS Panayiotis son of Αnastasios.
Municipal Councilor of the Municipality of kranidi period 2007-2010, Municipal Councilor of the Municipality of Ermionida period 2011-2014, Chairman of the Board of the Legal Entity of Public Law of the Athletic Center of Ermioni named « GEORGE AND EVANGHELIA BOURNAKI».
6.SKOURTIS Dimitrios son of Petros.
Private employee, Accountant, member of the Board of Public Benefit Corporation Sport and Environment of the Municipality of Ermionida.

MUNICIPAL COMMUNITY OF KRANIDI

1.GHALIATSOU – ATHANASOULA Apostolia (Tolia) daughter of Triantafyllos.
Graduate French teacher, Private Employee.
2.ΖERVAS Ioannis (John) son of Panayioti.
Retired Employee Public Power Corporation (DEH).
3.ΚANELLAKOPOULOU – KOTSI Ekaterini (Catherine) –Fratzeska daughter of Georghios.
RetiredBankEmployee.
4.KULURIS Spiridon son of Dimitrios.
RetiredSeaman.
5.LEBESIS Panayiotis son of Sotirios.
Entrepreneur.
6.ΜACHERAS Panayiotis son of Dimitrios.
Employee of the Telephone Company of Greece.

MUNICIPAL COMMUNITY OF PORTO-HELI

1.GRIGORIADOU Urania daughter of Ilias.
Writer, member of the Society of Greek Writers.
2.BELESIS Athanasios son of Alexios.
PrivateEmployee.
3.PAPASTERGHIU Ioannis (John) son of Evaghelos.
Building Contractor.
4.PIROUNI Marianthi daughter of Stefanos.
HotelClerk.
5.SOFIKITIS Konstantinos son of Panayiotis.
Farmer.
6.AMSTUTZ Brian son of John.
Retired, E.U Citizen.

LOCAL COMMUNITY OF DIDIMA

1.VOGKLIS Yiorgos (George) son of Stamatios.
Farmer, Breeder.
2.THIVEOU – GHIUSU Paraskevi (Vivi) daughter of Ioanni.
Farmwoman.
3.SARANTOS Aghelos son of Konstantinos.
Honorary Head of Elementary Education, Former School Counselor.
4.ΤSELOS Kiriakos son of Κonstantinos.
Farmer, Beekeeper.

LOCAL COMMUNITY OF HELIOKASTRO

1.DRAPANIOTIS Anarghiros son of Evaghelos.
MachineryOperator, Driver.
2.ΜOUYIOS Antonios (Antony) son of Petros.
President of the Local Community of Heliokastro.
3.ΤZANI – KALLI Theodoti daughter of Anarghiros.
HotelClerk.

LOCAL COMMUNITY OF THERMISIA

1.ΑTHANASAKOS Christos son of Ioannis.
Automobilist
2.PETRELLIS Efstratios son of Stilianos.

Building Contractor.

LOCAL COMMUNITY OF KILADA

1.ΑGHOURAKI Despina daughter of Nikolaos.
Housewife.
2.STAPA – MASTROKOLIA Ekaterini daughter of Evaghelos.
Private Emlpoyee.
3.FLORIS Yiorgos (George) son of Vasilios
Seaman
4.FLORIS Yiorgos (George) or Marikakis, son of Ioanni.
Engineer, Driver.

LOCAL COMMUNITY OF FURNI

1.ILIAS Nikolaos (Nick) son of Dimitrios.
RetiredSeaman.
2PAPAGHEORGHIU Paraskevi daughter of Vasilios.
Housewife.
3.PAPANTONIU Antonios (Antony) son of George.

Lawyer

Σχολιάστε

Εισάγετε τα παρακάτω στοιχεία ή επιλέξτε ένα εικονίδιο για να συνδεθείτε:

Λογότυπο WordPress.com

Σχολιάζετε χρησιμοποιώντας τον λογαριασμό WordPress.com. Αποσύνδεση / Αλλαγή )

Φωτογραφία Twitter

Σχολιάζετε χρησιμοποιώντας τον λογαριασμό Twitter. Αποσύνδεση / Αλλαγή )

Φωτογραφία Facebook

Σχολιάζετε χρησιμοποιώντας τον λογαριασμό Facebook. Αποσύνδεση / Αλλαγή )

Φωτογραφία Google+

Σχολιάζετε χρησιμοποιώντας τον λογαριασμό Google+. Αποσύνδεση / Αλλαγή )

Σύνδεση με %s